Отворено првенство Аустралије

Вемић и Карловић у трећем колу

Српски тенисер Душан Вемић и његов партнер у дублу Иво Карловић из Хрватске пласирали су се у треће коло Отвореног првенства Аустралије у Мелбурну пошто су победили Аустралијанце Кејдена Хенсела и Грега Џонса са 2:1 у сетовима (3:6, 7:5, 7:5).

Вемић и Карловић ће у трећем колу играти против петих носилаца Лукаша Кубота из Пољске и Оливера Мараха из Аустрије. Кубот ће у осмини финала у конкуренцији синглова играти против трећег носиоца Новака Ђоковића.

Вемић је рекао да је задовољан припремама уочи Аустралијан опена, које је обавио са Илијом Бозољцем и додао да ће покушати да одигра са Карловићем што више турнира. Отворено првенство Аустралије је први турнир на коме Вемић учествује ове године.

"Сјајно сам се припремио, скоро да могу поново да започнем сингл каријеру. Пошто ми је ранг слабији (88. место на АТП листи у дублу), нисам био сигуран да ли ћу обезбедити место у главном жребу на

турнирима пре Отвореног првенства Аустралије, тако да сам остао у Лас Вегасу и наставио припреме тренирајући са Ненадом Живковићем", рекао је Вемић.

"Ако искористим шансе које ми се укажу, ово може бити изузетна сезона. Само се надам здрављу, а остало ће бити по заслузи. Покушаћу да одиграм што више турнира са Карловићем ове сезоне", додао је он.

Вемић тренутно заузима 88. место на АТП листи дублова, а најбољи пласман остварио је 12. јануара 2009. године када је био на 31. месту.

У конкуренцији синглова заузима 827. место. Вемић је за репрезентацију у Дејвис купу играо 29 пута и забележио је 20 победа.

Број коментара 13

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 18. јул 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом