четвртак, 14.01.2010, 13:34 -> 16:39
Аустралијска полиција спремна
Аустралијска полиција објавила је да је спремна да реагује у случају евентуалних сукоба навијача током првог годишњег тениског гренд слем турнира у Мелбурну, који ће бити одржан од 18. до 31. јануара.
Портпарол полиције Џон Кук подсетио је на инцидент 2007. године када је дошло до физичког обрачуна у којем је учествовало око 150 Срба и Хрвата и нагласио да је то било "највеће насиље" током 100 година постојања турнира.
Поред тог сукоба, полиција је 2008. године интервенисала сузавцем на групу грчких навијача, а прошле године је дошло до туче између босанских и српских навијача у једном бару у Мелбурну.
"Насиље углавном проузрукује мала група изгредника. Због тога ћемо ангажовати чуваре реда и на трибинама и ван стадиона", поручио је Кук и најавио да ће потенцијални изгредници бити хапшени и кажњавани новчано, избацивањем са стадиона или једноденевном забраном уласка на борилиште.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 4
Пошаљи коментар