Содерлинг бољи од Ђоковића

Српски тенисер Новак Ђоковић изгубио је у другом колу Мастерс купа у Лондону од Швеђанина Робина Содерлинга са 2:0, по сетовима 7:6 (7:5), 6:1. Ђоковићу је то први пораз у групи Б, док је Содерлинг забележио другу победу и дошао на корак од полуфинала.

У другом мечу другог кола вечерас од 21.45 играју Николај Давиденко и Рафаел Надал.

Српски тенисер ће у трећем колу против Надала покушати да избори место у полуфиналу.

Почетак сета протекао је у изједначеној игри, у којој су обојица тенисера освајала гемове на свој сервис, а Ђоковић је пропустио две брејк-лопте.

Ни у тај-брејку ниједан тенисер није успео да се "одлепи" до резултата 4:4. Тада је Содерлинг "везао" два поена, Ђоковић је смањио на 5:6, али је Швеђанин освојио следећи поен и добио сет.

У другом сету шведски тенисер направио је први брејк у трећем гему, а затим повео са 3:1. Од тог тренутка Ђоковић као да се предао, пошто је Содерлинг и у петом гему направио брејк за вођство од 4:1. Швеђанин је потом на свој сервис дошао до предности од 5:1, а новим, трећим брејком у другом сету, привео је меч крају.

Содерлингу је то била прва победа против Ђоковића у шестом међусобном дуелу.

Мастерс куп у Лондону игра се за укупни наградни фонд од 5.070.000 долара.

Број коментара 108

Пошаљи коментар
Види још

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 19. јул 2026.

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом