понедељак, 26.10.2009, 10:00 -> 16:08
Без значанијих промена у врху мушког тениса
Најбољи српски тенисер Новак Ђоковић остао је на трећем месту на АТП ранг-листи играча на којој је Виктор Троицки напредовао за позицију и сада је званично 31. на свету.
Јанко Типсаревић је, упркос наступу у финалу Купа Кремља у Москви, његовом првом на АТП турнирима у каријери, остао на 46. позицији. Нову шансу за поправљање пласмана Типсаревић ће ове недеље имати на турниру у Бечу, док ће Троицки играти у Санкт Петербургу.
Србију у првих 200 на свету представља и Илија Бозољац, који је 185. на листи, што је три места гори пласман од прошлонедељног.
Промена у самом врху листе није било. Швајцарац Роџер Федерер је убедљиво први, испред Рафаела Надала из Шпаније, Ђоковића и Британца Ендија Мареја.
1. Роџер Федерер (Швајцарска) 10.305
2. Рафаел Надал (Шпанија) 9.095
3. Новак Ђоковић (Србија) 7.950
4. Енди Мареј (Велика Британија) 6.890
5. Хуан Мартин дел Потро (Аргентина) 6.165
6. Николај Давиденко (Русија) 4.700
7. Енди Родик (САД) 4.670
8. Жо-Вилфрид Тсонга (Француска) 3.930
9. Фернандо Вердаско (Шпанија) 3.330
10. Робин Содерлинг (Шведска) 2.900
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 17
Пошаљи коментар