субота, 18.10.2008, 16:35 -> 21:30
Мареј и Симон у финалу Мадрида
У финалу АТП турнира у Мадриду играће Британац Енди Мареј и Француз Жил Симон. Енди Мареј је у првом полуфиналу савладао Швајцарца Роџера Федерера, док је Симон био бољи од Шпанца Рафаела Надала.
Британац Енди Мареј први је финалиста тениског турнира мастерс серије у Мадриду пошто је у полуфиналу победио другог носиоца, Швајцарца Роџера Федерера, са 2:1 у сетовима - 3:6, 6:3, 7:5.
"Против Федерера морате да се питате да ли ћете тражити своју шансу или седети и чекати. Осећао сам да ако сервирам добро имам шансу, и то сам дефинитивно чинио у другом и трећем сету" - изјавио је након меча Мареј.
У другом полуфиналу састали су се први рекет света Рафаел Надал и Француз Жил Симон. Друго велико изненађење у Мадриду приредио је Симон који је савладао Шпанца са 2:1.
Надал је добио први сет резултатом 6:3, али је након тога Француз заиграо изванредно, добио други сет резултатом 7:5, а потом и трећи сет у тај-брејку 7:6.
Турнир у Мадриду се игра за наградни фонд од 2,27 милиона евра, а победнику ће припасти 360.000 евра.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 12
Пошаљи коментар