субота, 10.08.2013, 01:15 -> 11:49
Новак у полуфиналу!
Без имало муке, Новак Ђоковић победио Ришара Гаскеа са 2:0 (6:1, 6:2) и пласирао се у полуфинала турнира у Монтреалу. Сервис првог рекета света готово без грешке. Противник у полуфиналу, "стари познаник", Рафа Надал.
Новак Ђоковић се пласирао у полуфинале турнира у Монтреалу победом над Ришаром Гаскеом од 2:0 (6:1, 6:2).
Најбољем светском тенисеру било је потребно 52 минута за пласман у полуфинале, пре свега захваљујући врло сигурној игри и одличном расположењу.
Након нешто лошије партије са Денисом Истомином, Ђоковић је врло лако стиао до победе против Гаскеа, којем је препустио три гема у мечу.
Први рекет света је одлично отворио меч, први гем освојио без изгубљеног поена, а одмах после направио брејк. Одличним сервисом Ђоковић није пружио прилику Гаскеу да припрети, а камоли да начини преокрет, па је српски тенисер освојио први сет резултатом 6:1.
У другом сету Гаске, девети тенисер света је показао нешто више, па је освојио два гема, једноставно, није могао ништа против Новака који је играо фантастично.
Лако је схватити шта је било главно Ђоковићево оружје у овом мечу када се погледа статистика, која говори да је проценат успешности првог сервиса Новака Ђоковића 80 одсто
Полуфинале је на програму у суботу, а у њему Ђоковић игра против Шпанца Рафаела Надала који је савладао Маринка Матошевића из Аустралије са 6:2, 6:4.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 3
Пошаљи коментар