Русија у сузама, Хрватска у полуфиналу

Репрезентација Хрватске пласирала се у полуфинале Мундијала, пошто је после бољег извођења пенала савладала домаћина Русију. После 90 минута игре било је 1:1, после продужетака 2:2, а Хрватска је била боља у пенал-лутрији 4:3. "Коцкасти" ће у полуфиналу играти против селекције Енглеске.

Репрезентација Хрватске пласирала се у полуфинале Светског првенства у Русији, пошто је после велике драме у Сочију савладала домаћу селекцију после бољег извођења једанаестераца.

Русија је тако пропустила историјску прилику да се нађе међу четири најбоље селекције на планети, док ће се Хрватска поново борити за пласман у финале Мундијала, први пут од 1998. године.

Иако се очекивало да ће обе екипе играти затворено, гледали смо интересантан меч на "Фишт" стадиону у Сочију.

Русија је задала први ударац и повела голом Черишева у 31. минуту, да би до полувремена Хрвати изједначили голом Крамарића.

У другом полувремену није било голова, а најбољу прилику пропустио је Перишић, када је у 60. минуту погодио стативу гола Акинфејева.

Домагој Вида постиже гол за Хрватску у 101. минуту игре, а да драма буде потпуна потрудио се Марио Фернандез, који је у 115. минуту постигао свој први погодак за национални тим и донео велико славље домаћину.

Приступило се извођењу пенала, а Хрватска је, као у осмини финала против Данске, имала више концентрације и среће и пласирала се у полуфинале Светског првенства.

Субашић је одбранио ударац Смолову, Фернандез је био непрецизан, док је на другој страни Акинфејев "прочитао" ударац Ковачића, док су остали извођачи били прецизни.

Противник "коцкастима" 11. јула у борби за финале биће селекција Енглеске, док се у првом полуфиналу састају Француска и Белгија.

Овако је протекао меч у Сочију:

22.50 – Ракитић је сигуран, Хрватска је у полуфиналу!

22.49 – Кузјајев прецизан у петој серији – 3:3.

22.48 – Четврту серију завршава Вида – погађа за 3:2.

22.48 – Игнашевич за Русију – прецизан је за 2:2.

22.47 – Модрић завршава трећу серију – лопта срећно улази у гол, Хрватска води 2:1.

22.46 – Фернандез за Русију – шутира поред гола.

22.45 – Ковачић за Хрватску – брани Акинфејев.

22.45 – Дзагоев за Русију у другој серији – погађа за 1:1.

22.44 – За Хрватску шутира Брозовић – прецизан је 1:0.

22.43 – Први је шутирао Смолов – Субашић брани!

22.41 – Пенал-серију почињу Руси.

22.36 – Крај у Сочију, последњег учесника полуфинала одлучиће пенали.

22.30 – ГОООЛ! 2:2 у Сочију, Марио Фернандез у 115. минуту доноси велику радост домаћину!

22.17 – Завршен је први продужетак, Хрватска води 2:1. Остало је још 15 минута наде за Русе да могу бар до продужетка.

22.10 – ГОООЛ! 2:1 за Хрватску у 101. минуту, стрелац је Домагој Вида!

21.54 – Без победника у Сочију после 90 минута игре, играће се продужеци.

21.49 – Игра се 90. минут у Сочију, Хрватска је у проблему. Повредио се голман Субашић, а селектор Далић извршио је све три измене. Играће се још пет минута надокнаде времена.

21.19 – Велика прилика за Хрватску у 60. минуту, Иван Перишић погађа стативу руског гола.

21.04 – Настављен је меч.

20.48 – Полувреме у Сочију, Русија – Хрватска 1:1.

20.40 – ГОООЛ! 1:1 у Сочију, Андреј Крамарић у 40. минуту доноси изједначење Хрватској!

20.32 – ГОООЛ! 1:0 за Русију од 31. минута, прелепим голом Дениса Черишева!

20.15 – Без већих прилика у првих 15 минута меча. Хрвтаска делује опасније, али и Русија игра знатно офанзивније него у мечу са Шпанијом.

20.00 – Почео је меч у Сочију.

19.55 – На трибинама стадиона у Сочију су и Меси и Роналдо.

19.30 – Утакмица се игра на "Фишт" стадиону у Сочију, а главни судија је Сандро Ричи из Бразила.

19.15 – Навијачи спремни за дуел у Сочију.

19.00 – Познати су састави тимова за вечерашњу утакмицу.