понедељак, 02.02.2026, 19:50 -> 19:59
Извор: РТС
Ћирковић пред финале са Војводином: Желимо после 14 година да освојимо Суперкуп
Рукометаши Партизанa и Војводине у уторак од 18 часова бориће се за трофеј Суперкупа, а том приликом тренер црно-белих Ђорђе Ћирковић изјавио је постоји огромна жеља да после 14 година тај трофеј оде у Хумску.
Дуел шампиона Србије и актуелног освајача Купа проф. др Бранислав Покрајац играће се у нишкој дворани "Чаир", а бесплатне карте могу се преузети на благајни хале све до почетка утакмице.
Победник овог меча дан касније играће Свесрпски куп, са бољим из дуела између Леотара из Требиња и Слоге из Добоја.
Тренер Партизана Ђорђе Ћирковић истиче да је мотивација главна предност тима.
"Партизан 14 година није освојио трофеј Суперкупа и постоји огромна жеља да се то оствари. Тај мотив је наша предност. Војводина је годинама доминирала, била вишеструки освајач, а са друге стране ми имамо прилику да у витрине донесемо још један трофеј на који се чекало више од деценије и тако комплетирамо сва домаћа такмичења. Да сте ме у новембру или децембру питали колико је тешко припремити екипу да се потенцијално бори за два трофеја у 24 часа, био бих забринут. Међутим, сада су сви осим Кабе здрави и спремни. Толико добро раде на тренинзима да се уопште не бринем. Ни у ком случају не могу да кажем да смо у пику форме, то ће се десити можда за месец дана, али имамо капацитет да без проблема одиграмо две утакмице и да се то енергетски не осети", рекао је Ћирковић.
Шеф стручног штаба црно-белих додаје да ни Партизан ни Војводина нису на врхунцу форме.
"Не могу да кажем да је ситуација идеална. Четири репрезентативца су се вратила, били су без такмичарског меча до Кикинде. Два врло важна играча су изашла из повреде, играју прве утакмице после вишемесечне паузе. Војводина и даље има широк ростер и доминантно је добила досадашње утакмице у првенству, тако да је то сваки пут у најави судар најбољег напада и најбоље одбране српског рукомета. Имају и Новосађани своје проблеме. Отишао је Додић, који је био важна карика у фази напада, и сада треба да нађу неки нови почетак без њега, тако да су у том смислу и они у некој транзицији игре. Волео бих да меч Суперкупа протекне у лепој атмосфери, какву је Ниш много пута умео да приреди", истакао је тренер црно-белих.
Своја очекивања пред дуел у Суперкупу поделио је и голман Андреј Трнавац, који се нада да ће публика у хали "Чаир" уживати у дводневном рукометном спектаклу.
"Имамо прилику да освојимо прва два трофеја ове сезоне. Партизан дуго није освојио Суперкуп, стога нам мотивације не мањка. Мислим да екипа ове сезоне никад боље није изгледала, вратили су се Зечевић и Шијан и коначно имамо ростер који може да изнесе квалитетан и јак тренинг, а наравно и утакмице. Знамо каква је Војводина екипа, имају репрезентативце, интернационалце, искусне играче. Очекујем тежак меч, са пуно прекида и фаулова, али ће сигурно бити узбудљиво и неизвесно до краја. Надам се да ће публика уживати током предстојећа два дана у Нишу", довршио је Трнавац.
Коментари