Рукометаши Војводине пред пуним трибинама у Новом Саду поражени од Фленсбурга

Рукометаши Војводине изгубили су на свом терену од екипе немачког Фленсбурга резултатом 36:26 (14:13) у другом колу Топ 16 фазе ЕХФ Лиге Европе.

Војводина је уписала други пораз у главној рунди Лиге Европе, након неуспеха против швајцарског Кадетена, новосадска екипа је поражена и од некадашњег првака Европе - Фленсбурга.

Црвено-бели су пред пуним трибинама одиграли добар меч, током првог полувремена Војводина је била равноправан противник Фленсбургу.

Међутим, немачки тим је преломио меч у своју корист на почетку другог полувремена. Јоханес Гола, Јим Готфридсон и Симон Питлик били су неумољиви за дефанзивне бекове Војводине.

У другом мечу другог кола Треће групе Бјерингбро је на свом терену победио Кадетен Шафхаузен резултатом 36:30.

Петар Ђорђић био је најефикаснији играч Војводине са 10 голова, а у тиму Фленсбурга истакао се Аугуст Баскар Педерсен са осам погодака. Голман Новосађана Андреј Трнавац имао је осам одбрана.

Прво место на табели држи Фленсбург са шест бодова, док Бјерингбро и Кадетен имају по четири. Војводина је последња са два бода.

Реванш сусрет на програму је 27. фебруара у Немачкој.