Подела бодова у рукометном вечитом дербију

Рукометни вечити дерби између Црвене звезде и Партизана у 16. колу Суперлиге Србије завршен је нерешеним резултатом 31:31.

Партизан је након пораза од Војводине у претходном колу и ремија са Звездом у 16. доспео до четврте позиције на табели. Звезда се налази на шестом месту и до краја сезоне имаће грчевиту борбу за плеј-оф Супер рукометне лиге.

Звезда је боље отворила дуел у Спортском центру Шумице на београдском Вождовцу, ефикаснијом игром у нападу имала је предност од четири гола у неколико наврата. Међутим, црно-бели су у финишу првог полувремена појачали дефанзивну игру и успели да преокрену резултат 16:15.

У другом полувремену било је осетних осцилација у игри оба тима, а резултат се углавном кретао са по гол или два предности на обе стране.

Узбудљива завршница меча окончана је голом Звезде из седмерца за коначних 31:31.

У наредном колу Партизан ће играти против крагујевачког Радничког, а Звезда ће гостовати код Уба.

Четири првопласиране екипе на крају лигашког дела такмичења играће плеј-оф на крају кога ће бити познат шампион државе у рукомету.