Француска шампион Европе у рукомету

Рукометаши Француске савладали су у финалу Европског првенства у рукомету Данску резултатом 33:31 након продужетка.

Француска се на тај начин реванширала Данској за пораз у финалу Светског првенства прошле године.

Током читаве утакмице вођена је велика борба и ниједна екипа није успела да се резултатски одмакне. Највеће вођство у првом полувремену износило је два гола предности и имали су га Данци, али је резултат на крају првог дела био изједначен.

У наставку су Данци имали предност од једног до два гола током већег дела другог полувремена, али су Французи успели да преокрену у завршници. Међутим, Данска је у последњи минут ушла са голом предности и нападом који је могао да јој донесе два гола вишка и готово сигурну победу, али нису успели да га искористе.

Француска је у наредном нападу изједначила, а Данска није успела да дође до победе у регуларном делу меча, с обзиром на то да нису успели да упуте шут из игре у последњих 20 секунди.

У продужецима се играло гол за гол, све док Французи на три минута пред крај нису дошли до два гола предности, које су успели да одрже до краја меча и дођу до златног одличја.

Најефикаснији играч утакмице био је Микел Хансен са девет голова, док се у редовима Француске истакао Лудовик Фабрегас са осам погодака.

Француска је овом победом дошла до свог четвртог европског злата.

У мечу за треће место Шведска је савладала Немачку.