Мађари удаљили Хрвате од полуфинала, Француска против Исланда наставила непобедив низ

Рукометаши Француске славили су против Исланда 39:32 у другом колу прве четвртфиналне групе Европског првенства. Мађарска је уписала прву победу у другој групној фази, савладавши Хрватску 29:26.

Нови тесан пораз за Хрватску у првој четвртфиналној групи. После Француза су их надиграли и северни суседи Мађари.

Ривал Србије из прве групне фазе је током већег дела меча држао предност са максималним плусом од четири гола разлике. Хрватска је успела да се врати и поведе средином другог полувремена. Мађарска одбрана је као и у мечу са Србијом опет успела да доведе ривала до кризних минута. При предности 20:19 Хрватска постиже тек један гол за шест минута, наспрам четири Мађарске.

На пет минута до краја резултат је био егал 25:25 и тада Мађарска ниже три гола са сигурну предност у финишу.

Најефикаснији у победничком саставу је био Бенце Имре са седам голова уз стопостотну реализацију. Ричард Бодо је пет пута био прецизан.

Филип Главаш и Тин Лучин са по пет голова су били најрасположенији код Хрватске.

Мађарска се поправила после пораза од Аустрије у претходном колу, док је Хрватска у незавидној позицији са два пораза и тек једним бодом. У трећем колу Мађари играју против Немаца, а Хрвати против Исланда.

Надмоћна Француска не прекида позитиван низ

Олимпијски првак је показао квалитет победом над Исландом 39:32.

У убедљивом издању су се код Француза највише истакли Лудовик Фабрегас и Мелвин Ричардсон са по шест голова.

Елиди Видарсон, Один Рикардсон и Виго Кристјансон су са по шест голова предњачили код Исланда.

Француска је у досадашњем току првенства уписала четири победе и тек један реми. То је било у другом колу против Швајцарске. Пали су Северна Македонија, Немачка, Хрватска и сада Исланд. Наредни ривал им је Аустрија.

Исланд је последњи тим прве четвртфиналне групе са два пораза и нула бодова.

Остаје још да се одигра сусрет Немачке и Аустрије. Два најбоља тима иду у полуфинале, а трећи у дуел за пето место.