Убедљива Србија се пласирала у другу фазу Светског првенства

Рукометашице Србије пласирале су се у другу фазу Светског првенства у Данској, Шведској и Норвешкој победом у одлучујућем мечу Групе Е над Чилеом 30:16 (10:5). Србија прелази у нову групу где ће играти против Немачке, Пољске и Јапана и не преноси нити један бод.

Чиле претио једино кад је гол био небрањен

Српске рукометашице су после пораза од фаворита Данске и Румуније сигурном игром оправдале улогу фаворита против тима из Јужне Америке и поред подмлађеног састава.

Наша репрезентација је одлично почела са предношћу 3:0. Уследили су неуспели експерименти са извођењем голмана зарад додатног играча у нападу, што није послужило. Чилеанке су то искористиле да головима у небрањену мрежу дођу до егала, па чак и предности 4:3.

Генерално, у првом полувремену није виђен добар рукомет. Србија је имала боље нападе и чвршћу одбрану, али су наше играчице промашиле зицере у контранападима и на крилу. Александра Стаменић је са три поготка донела преокрет Србији 6:5, на шта су се надовезале саиграчице. Србија је на полувремену имала предност 10:5.

Почетак другог полувремена и поново идеја са изменом голмана. Голманка Кортез постаје љубимац публике са два узастопна поготка у празну мрежу, па пивотмен Лореа смањује на 10:9. Није дошло до изједначења, нити новог преокрета, већ су се српске рукометашице уозбиљиле и изградиле убедљиву предност.

Најефикаснија у нашем саставу била је Стаменић са седам погодака, док су Дуња Радевић и Сања Радосављевић додале по четири. У репрезентацији Чилеа најбоља је била Маура Андреа Алварез Гиљен са четири гола.

Пошто су победиле само последњепласирани Чиле и поражене су од Данске и Румуније, српске рукометашице иду у наредну фазу без пренесених бодова. Противнице ће бити Немачка, Пољска и Јапан. Сви мечеви играју се у Хернигу, тако да се наша екипа не сели.

Крај меча - 30:16

Србија је у другој фази Светског првенства!

55' Србија - Чиле 27:14

Расте предност наше репрезентације. Меч се приводи крају.

50' Србија - Чиле 22:12

Двоцифрена предност Србије.

45' Србија - Чиле 19:10

Сигурна предност Србије. Чилеанке у великом заостатку.

36' Србија - Чиле 15:9

Нема више Брегарових експеримената са додатним играчем, Србија се узобиљила и поново вратила предност на безбедну дистанцу. Ипак је Кортез прениска да би била озбиљнија претња на гол-црти.

33' Србија - Чиле 10:9

Невероватно - опет голманка Чилеа фунезалида Кортез постиже два узастопна поготка у празну, небрањену мрежу. Поново поклањамо ривалкама лаке поготке, а Кортезова постаје љубимица публике. Пивотмен Лореа смањује на гол заостатка.

Кренуло је друго полувреме

Крај првог полувремена - 10:6

Прво полувреме завршава се лепим голом пивотмена Чилеа Ловере са осам метара у "рашље".

Српске рукометашице су после много проблема и неискоришћених изгледних прилика током већег дела првог полувремена коначно ушле у добар низ напада уз добру одбрану на другој страни. Чилеанке не показују квалитет и знање да нађу неко неочекивано индивидуално решење.

Александра Стаменић је први стрелац Србије после 30 минута са четири поготка, од чега су три заредом били врло значајни у "резултатској клацкалици" током средишњег дела прво полувремена.

26' Србија - Чиле 9:5

Коначно је Србија после друго времена повезала два добра поседа. Стаменић је уписала трећи гол у низу, пошто је била сигурна са крила. Јована Јововић је индивидуалном иницијативом и шутем са осам метара подигла на 7:5.

После промашеног седмерца, Јањушевић сигурна у контри. Стаменић опет неумољива на левом крилу.

21' Србија - Чиле 5:4

Александра Стаменић голом у контри прекида пост од 13 минута Србије без гола. Малобројна данска публика на трибинама се није нагледала лепог рукомета, они чекају дерби сусрет са Румунијом у каснијем термину.

Нови гол Стаменић враћа Србију у плус.

13' Србија - Чиле 3:4

Врло лоши напади на обе стране, генерално неефикасан рукомет. Чиле не долази до добрих позиција за шут, до вишка, док наше рукометашице промашују зицере у контрама и са крила.

Пивотмен Ловера са седам метара доноси предност Чилеу.

8' Србија - Чиле 3:3

Два пута Чилеанке користе празну мрежу Србије да сустигну ривала. Урош Брегар се одлучио за бројчану предност у нападу изменом голманке, што нам се "обило о главу". Помогли смо Чилеанкама да се врате у меч, иако нису деловале опасно на самом почетку.

Занимљиво, први погодак на мечу за Чиле дело је голманке Маделеине Фуензалиде.

3' Србија - Чиле 3:0

Врло добар старт наше репрезентације, била би предност још већа да Сања Радосављевић није погодила стативу у контранападу. Чилеанке безопасне у нападу и никако да упуте опасан шут ка голу Србије.

Катарина Бојичић је постигла два од прва три гола Србије.

Меч је почео!

Први међусобни сусрет

Ове две екипе нису играле једна против друге ни у званичним, ни у пријатељским дуелима.

Противнице у наредној рунди

У случају проласка у следећу групну фазу, ривалке Србији биће Немиче, Јапанке и Пољакиње. Уколико напредују даље, наше рукометашице неће пренети ниједан бод, јер се не рачунају они бодови зарађени против последњег тима у групи, што би у овом хипотетичком сценарију био Чиле.

Обе екипе без бодова

Србија и Чиле су поражени од Данске и Румуније. Чилеанке су лошије прошле кад се погледа број примљених голова и разлика, док су се изабранице Уроша Брегара одлично показале против Данске, мада то нису испратиле у сусрету са Румунијом.