Шпанија преокретом до бронзе на Светском првенству у рукомету

Рукометаши Шпаније савладали су након преокрета земљу домаћина овогодишњег Светског првенства, Шведску, резултатом 39:36 у утакмици за треће место.

Пре пуном ареном у Стокхолму рукометаши Шпаније направили су велики подвиг, савладавши актуелног првака Европе репрезентацију Шведске у мечу за треће место, 39:36 (18:22).

На крају првог полувремена деловало је да ће домаћин Светског првенсва, селекција Шведске освојити бронзану медаљу, будући да је имала одличну игру, али и резултатску предност од четири гола разлике.

У наставку, упорни Шпанци заиграли су много боље у односу на противника, али и на први део утакмице.

Током првих 10 минута другог полувремена рукометаши Шпаније су стигли, а касније и престигли предност Шведске из првог полувремена.

Разигране бекове, у првом реду Жоан Kанељас и Алекс Дујшебајев су водили екипу ка тријумфу.

Кансије су играчи Шведске пружили отпор у одбрани, а у офанзиви су покушали преко Лагергена и Ванеа да уведу меч у неизвесну завршницу, међутим Шпанци су играли изврсно у нападу.

На крају Шпанија није дозволила Шведској да јој се приближи резултатски или уздрма играчки, те је "црвена фурија" освојила бронзану медаљу на шампионату света у рукомету.

Адрија Фигерас је био најбољи стрелац са девет погодака, док је у тиму домаћина турнира Никлас Екберг дао седам голова.

Немачка је освојила пето место после победе над Норвешком са 28:24.

По шет голова су постигли Kај Хефнер, Јоханес Гола и Лука Вицке, док је у тиму Норвешке Магнус Гулеруд био најбољи стрелац са шест погодака.

На седмој позицији завршио је Египат, након победе у продужецима над Мађарском са 36:35.

Али Зејн био је најбољи стрелац утакмице са 12 погодака, док су у селекцији Мађарске најбољи били Рикард Бодо и Мате Лекаји са по седам голова.