Србија победом над Алжиром прекинула десетогодишњи низ лоших отварања на Светском првенству

Рукометаши Србије су победом над екипом Алжира у првом колу овогодишњег Светског првенства у рукомету прекинули десетогодишњи низ лоших почетака на шампионату света.

Први пут после 10 година, Србија је победом над Алжиром 36:27 успешно стартовала на почетку Светског првенства у рукомету.

Репрезентација Србије је од 2013. године бивала поражена у првој утакмици и такмичење је завршавала у некој од групних фаза.

Србија је у тријумфу над Алжиром показала добру игру уз приметне осцилације у првом полувремену меча.

На крају, "орлови" су завршили утакмицу на високом нивоу победом од 36:27, постигавши највећи број голова на мечу Светског првенства за мушкарце још од 2009. године када је селекција Србије са 38 голова савладала Саудијску Арабију.

Један од најзаслужнијих играча за победу против Алжира био је пивот Мијајло Марсенић који је постигао девет голова, од којих шест у последњих десет минута утакмице.

Међутим, не сме се запоставити и учинак најбољег играча меча Петра Ђорђића који је додао осам погодака.

С друге стране, ово је био 16. пораз Алжира у последњих 17 мечева на шампионату света у рукомету.

Србија у наредном колу игра против Немачаке која је савладала Катар. Меч је на програму у недељу, 15. јануара од 18.00 часова.

Унапред је овај дуел оквалификован као борба за прво место у Групи Е, те је несумњиво веома важна победа "орлова" за даљи ток Светског првенства.