Рукометаши Србије играју у јунском баражу за СП 2021.

Мушка рукометна репрезенатција Србије играће у јунском баражу за пласман на наредно Светско првенство, које ће се и јануару 2021. године одржати у Египту. Жреб за квалификације биће 30. јануара у Бечу, а мечеви ће бити играни од 16. до 19. априла.

Такву одлуку о квалификационон циклусу за следеће СП донео је извршни комитет Европске рукометне федерације на данашњем састанку у Стокхолму.

Репрезентација Србије играће у јунском баражу, док ће у априлским претквалификацијама учествовати победници група прве фазе претквалификација - Литванија, Румунија, Турска и Израел, односно четири најслабије пласиране селекције са ЕП 2020, Летонија, Босна и Херцеговина, Русија и Пољска (од 21. до 24. места).

Жреб за квалификације биће обављен 30. јануара у Бечу, а мечеви ће се играти од 16. до 19. априла.

Победници ће се прикључити преосталим тимовима у јунском баражу.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 12. август 2025.
31° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом