"Фурија" зауздала "каубоје"

Шпанија направила преокрет у другом полувремену утакмице у Новом Саду, у веома квалитетном мечу, победила селекцију Хрватске са 24:22. "Фурија" на корак од пласмана у полуфинале.

Рукометна репрезентација Шпаније савладала је вечерас у Новом Саду селекцију Хрватске са 24:22 (11:14), у првом колу Ф четвртфиналне групе првенства Европе у Србији.

Овом важном победом Шпанци су са пет бодова на корак од пласмана у полуфинале, а преостаје им још да играју против Исланда и Словеније. Гол одлуке постигао је Канељас пола минута пре краја сусрета. Хрвати, једини тим са максималним учинком у досадашњем делу шампионата, остали су са четири бода пренетим из прве фазе.

Може се рећи да је репрезентација Хрватске "испустила" добијену утакмицу. Ношени бучном подршком од око 3.500 навијача у новосадском СПЕНС-у "коцкасти" су играли боље и сигурније у већем делу меча и имали предност, коју су несмотреним грешкама прокоцкали у финишу.

Шпанци су повели на почетку са 4:1 и 4:3 и то је било све до пред завршницу, јер су Хрвати најпре серијом 7-0 преокренули на 8:4 и потом контролисали дешавања на терену.

У другом полувремену вођена је велика и углавном равноправна борба, а хрватски рукомташи су одржавали вођство, које је у 51. минуту износило 21:19. Међутим, тада су заиграли потпуно деконцентрисано и првенствено брзоплетим грешкама у нападу допустили Шпанцима да направе преокрет.

Угалде је после дуго времена донео вођство шпанском тиму (22:21), изједначио је Чупић, а онда су Хрвати били траљави и непрецизни у нападу. Македа је то казнио за 23:22, да би погодак за коначан резултат и велики тријумф Шпаније постигао Канељас у последњем минуту.

Најефикаснији у редовима Шпанаца били су Томас са пет и Ромеро са три гола, док је у хрватској екипи Чупић постигао пет, а Штрлек и Лацковић по четири.

Раније данас у оквиру Ф групе Исланд је победио Мађарску са 27:21, а Француска Словенију са 28:26.