Нешто је труло у екипи Данској

Нови пораз Данаца, који се у Арену селе без бодова. Пољаци направили прави подвиг 27:26 (10.14), у трећем колу А групе.

Пољаци су остварили подвиг, јер су на полувремену губили са четири гола разлике. Успели су, међутим, да фуриозном и ефикасном игром дођу до преокрета у наставку и изборе значајну победу.

Данска је тако неочекивано претрпела други пораз на Шампионату, чиме је потврђена теза Момира Илића да Данци умеју да играју само у Скандинавији.

Победом Пољске све непознанице у овој групи су решене, уколико их је уопште и било.

Србија у другу фазу такмичења "носи" четири бода, Пољаци два, док ће Данци борбе у Арени почети од нуле.

Данци су у 35 минуту водили са 18:13, али је уследила фаза у којој су доминирали Пољаци, који су постигли четири поготка заредом.

На два минута пре краја, Данска је имала гол предности, али су Пољаци постигли три гола заредом.

Јунак утакмице био је голман Пољске Марћин Вишари са 17 одбрана.