недеља, 14.11.2010, 15:01 -> 15:21
Српске такмичарке доминирају
Турнир у гађању ваздушним пиштољем у Белом Манастиру остаће упамћен по српским такмичаркама, сестрама Арнаутовић, Зорани и Јелени. Зорана је са 488 (387) кругова освојиола прво место, док је Јелена са 477,76 (377) кругова била трећа. На турниру у Марибору, Ивана Максимовић у гађању ваздушном пушком заузела друго место.
Светска шампионка и вицешампионка, репрезентивка Црвене звезде Зорана Аруновић победила је на турниру у Белом Манастиру у Хрватској у гађању ваздушним пиштољем са 488 (387) кругова.
Арнаутовићева је имала убедљиво најбољи основни део, чак седам кругова више од другопласиране Мађарице Софије Чонке која је завршила са 479,2 (380) кругова.
Треће место припало је старијој сестри Аруновић, Јелени са 477,76 (377) кругова, која је имала такође одличну финалну серију (100,7).
Није то крај лепим вестима из овог спорта. Српска репрезентативка Ивана Максимовић, чланица клуба Нови Београд Ушће, освојила је друго место на "Купу Похорја" у Марибору у гађању ваздушном пушком са 500,2 (398) кругова.
Победила је хрватска репрезентативка, бронзана са Олимпијаде у Пекингу, Сњежана Пејчић, са 501,7 (398) кругова.
Она је имала најбољу финалну серију од 103,7 кругова, док је Максимовићева је забележила 102,2 круга у додатних десет дијабола.
Треће место заузела је Каја Репич (Словенија) са 497,5 (396) кругова.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 0
Пошаљи коментар