Универзијада

Ђелић: Грађани задовољни Универзијадом

Потпредседник Владе Србије Божидар Ђелић рекао је да је велика већина анкетираних грађана организацију недавно завршене Универзијаде у Београду оценила веома успешном.

Председник Организационог комитета Универзијаде, Ђелић је рекао да су 16. и 17. јула спроведене две телефонске анкете којима су испитани грађани Србије и учесници те спортске манифестације о организацији и утицају самог такмичења.

"Испитано је 1.000 грађана Србије од којих је 90 одсто испитаника оценило Универзијаду као велики тријумф, али и да ће то такмичење позитивно утицати на углед Србије у свету. Код испитаних Београђана проценат задовољних је нешто већи", рекао је Ђелић на конференцији за новинаре.

Ђелић је истакао да је две трећине Београђана пратило Универзијаду, а да је 2,7 милиона становништва Србије пратило церемоније отварања и затварања такмичења које су, према мишљењу анкетираних, добиле највећу оцену.

"Поносни смо што је Србија била у стању да припреми, организује и спроведе у дело Универзијаду, која је после летњих Олимпијских игара највећи спортски догађај у свету", рекао је он.

Потпредседник Владе рекао је да је 6.000 учесника Универзијаде учествовало у анкети и да је организација такмичења оцењена високим оценама.
Ђелић је рекао да ће на седници Владе у августу бити усвојен извештај о Универзијади и поновио да није прекорачен буџет, али и да се Србија сигурно неће кандидовати за организацију Олимпијских игара.

"Ово такмичење није направљено да организатор заради. Ми смо на нули - нисмо ништа зарадили, али нисмо ни имали губитке", рекао је он.

Ђелић је најавио нову организацију универзитетског спорта и рекао да се из републичког буџета издваја само два одсто средстава за школски спорт.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

среда, 23. јул 2025.
32° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом