Чолаковићу потребна и срећа

Боксер новопазарске Младости Харис Чолаковић отпутовао је за Москву, одакле ће заједно са осталим репрезентативцима Србије наставити пут азербејџанског Бакуа, где се одржава Светско првенство младих у боксу.

Осамнаестогодишњи првак Србије ће на овом првенству наступити у полувелтер категорији, у којој наступају боксери тежине до 64 килограма.

Тренер Младости Салих Ђерлек рекао је радију Сто плус да ће предстојеће такмичење бити велико искуство за Чолаковића и да ће његов резултат доста зависити од противника које му додели жреб.

"Чолаковић је у одличној форми и велика је нада српског бокса. То је показао и минулог викенда на државном првенству у Лозници, када је лако савладао своје противнике и освојио златну медаљу. Реално, Баку ће угостити најбоље младе боксере света и за неки успех ће му бити потребна срећа приликом жреба", рекао је Ђерлек.

Он је истакао и да ће велики хендикеп за младог Новопазарца предствљати чињеница да на ово такмичење неће путовати нико од његових клупских тренера.

"Финансијска ситуација у српском боксу је доста тешка, па је пут главног града Азарбејџана отпутовао само тренер Слободан Вујанић из Кикинде. Сваки боксер воли да му је у углу његов стални тренер, који у сваком тренутку може да му пружи прави савет", казао је Ђерлек.

Репрезентацију Србије ће на Светском првенству младих, које се одржава од 25. априла до 1. маја, представљати петорица боксера.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

уторак, 29. јул 2025.
23° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом