Млада српска боксерка Сара Ћирковић у финалу Европског првенства, боксери освојили четири бронзе

Млада српска боксерка Сара Ћирковић, актуелна шампионка света, пласирала се у финале Европског првенства за млађе сениоре (до 22 године) које се одржава у Будви.

Ћирковић је у полуфиналу категорије до 54 кг савладала Иркињу Робин Кели.

Србија је освојила још четири бронзе у мушкој конкуренцији, пошто су четворица младих боксера заустављени у полуфиналу.

У категорији до 51 кг Омер Аметовић изгубио је од Рудолфа Гарбојана из Јерменије, у категорији до 67 кг Семиз Аличић поражен је од Словенца Нејца Петрића.

У категорији до 71 кг Јована Николића зауставио је Молдавац Василије Себотари, док је у категорији до 75 кг Алмир Мемић изгубио меч борити против представника Турске Султана Османлија.