Марковићева задовољна резултатима министарства у 2008.

Министарка омладине и спорта Снажана Самарџић-Марковић изјавила је да је задовољна постигнутим резултатима тог министарства у 2008. години и издвојила прво учешће Србије као посебне државе на Олимпијским играма у Пекингу и доношење Националне стратегије за развој спорта.

Марковићева је на радном доручку за новинаре у Палати Србије изразила задовољство постигнутим резултатима наших спортиста у Пекингу, који су освојили три медаље.

''Веома је важно што смо ове године први пут у историји Србије донели и Националну стратегију за развој спорта. То је четворогодишња стратегија о томе где ће се средства грађана, односно буџет, у будућности улагати'', рекла је она.

Марковићева је додала да има и других разлог за задовољство, а нарочито за успехе  јуниорских репрезентација.

Према њеним речима, за идућу годину предвиђена је израда веома важног закона о спорту, идејног и главног пројекта за Национални тренажни центар.

Радиће се и на "Кући фудбала" и мобилисању што већег броја деце за спорт, јер то је први приоритет стратегије.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 16. август 2025.
33° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом