Немица Марија Риш победница слалома у Ла Молини

Немица Марија Риш победница је слалома који је у оквиру Светског купа вожен у шпанском скијашком центру у северном делу Каталоније, Ла Молини.

Иза Риш, која је доминирала у обе трке укупним резултатом од 1:52,98 минута, пласирале су се Американка Линдзи Вон са заостатком од једне секунде и 48 стотинки и Аустријанка Катрин Цетел са закашњењем од две секунде и 36 стотинки.

Репрезентативка Србије Јелена Лоловић није успела да се квалификује за прву вожњу, тако да није учествовала у данашњем слалому.

Поредак десет првопласираних:

1. Марија Риш (Немачка) 1: 52,98 минута
2. Линдзи Вон (САД) 1:54,46
3. Катрин Цетел (Аустрија) 1:55,34
4. Сарка Захробска (Чешка) 1:55, 53
5. Ања Персон (Шведска) 1:55,64
6. Тања Путиаинен (Финска) 1:55, 67
7. Сандрин Обер (Француска) 1:55,75
8. Никол Ђус (Италија) 1:55, 91
9. Никол Хосп (Аустрија) 1:56,20
10. Нина Лесет (Норвешка) 1:56, 31


Поредак у слалому:

1. Вон 230 бодова
2. Риш 200
3. Захробска 179
4. Хосп 159
5. Путиаинен 140
6. Марија Пјетиле-Холмнер (Шведска) 116


Генерални пласман:

1. Вон 438 бодова
2. Путиаинен 400
3. Риш 328
4. Цетел 250
5. Хосп 243
6. Пјетиле-Холмнер 232

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 17. август 2025.
23° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом