Читај ми!

Шорак и Стјепановић у финалу ЕП

Српски пливачи Стефан Шорак и Велимир Стјепановић пласирали су се у финале трке на 400 метара слободним стилом на Европском првенству у малим базенима у Хернингу. Полуфинала су изборили Сиљевски, Ленђер, Силађи и Стојановић. Наше пливачице нису биле успешне на старту шампионата.

Шорак је у квалификацијама заузео четврто место резултатом од три минута, 43 секунде и 73 стотинки, док је Стјепановић заузео седмо место са 3:43,98 минута.

Прво место заузео је Италијан Мичел Андреа Дариго са 3:42,34 минута.  Српски пливач Вук ЦЦелић није данас успео да се пласира у финале трке на 200 метара ледњо, на Европском првенству у малим базенима у данском Херингу.

Челић је заузео 24. место у квалификацијама резултатом од минут, 58 секунди и 70 стотинки.

Најбржи у квалификацијама био је Петер Бернек из Мађарске са 1:52,32 минута.

Српски пливачи Иван Ленђер,Чаба Силађи, Радован Сиљевски и Борис Стојановић пласирали су се у полуфинале на Европском првенству у малим базенима у данском Херингу.

Ленђер је у трци на 100 метара делфин заузео 17. место у квалификацијама резултатом од 51 секунд и 91 стотинку.

Силађи је до пласмана у полуфинале трке на 100 метара прсно дошао освојивши 18. место у квалификацијама резултатом од 59.05 секунди.

Сиљевски и Стојановић пласирали су се данас у полуфинале Европског првенства у малим базенима у Хернингу, у дисциплини 50 метара слободним стилом.

Сиљевски је такмичење у квалификацијама завршио на 17. месту резултатом од 22 секунде и шест стотинки, док је Стојановић заузео 24. место са 22.16 секунди.

Полуфиналне трке на програму су данас од 16.30.

Са друге стране, српски пливачи Богдан Кнежевић и Игор Терзић нису данас успели да се пласирају у финале на Европском првенству у малим базенима у данском Хернигну, у дисциплини 200 метра мешовитим стилом.

Кнежевић је у квалификацијама заузео 24. место резултатом од минут, 59 секунди и 95 стотинки, док је Терзић заузео последње, 39. место са 2:05,68 минута.

Катарина Драганов није успела да се пласира у полуфинале трке на 100 метара леђно.Она је такмичење у квалификацијама завршила на претпоследњем месту резултатом од минут, пет секунди и 30 стотинки.

Попут Катарине, ни Јована Богдановић није успела да се пласира у полуфинале у дисциплини 50 метара прсно. Она је заузела 51. место у квалификацијама резултатом од 32 секунде и 73 стотинке.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

субота, 20. септембар 2025.
30° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом