Одбојкаши Србије поражени од Словеније у последњем колу квалификација за Олимпијске игре

Одбојкаши Србије поражени су од Словеније у последњем колу квалификација за Олимпијске игре у Паризу. "Орлови" су поражени од Словеније 3:0, по сетовима 25:22, 25:22, 25:21.

Лоше издање Србије на квалификационом турниру у Токију

Одбојкаши Србије поразом су окончали најважнији турнир у сезони. Билас "орлова" у квалификацијама за Олимпијске игре су четири пораза и три тријумфа.

Србија је поразом започела, а поразом се и опростила од турнира у Токију.

Издање Србије генералном током квалификација било је на изразито ниском нивоу, нешто због умора одбојкаша од претходних такмичења - Лиге нација и Европског првенства, али и због лоше игре.

Меч против Словеније Србија је започела лошим сервисима и великим бројем грешака у нападу. Словенија је имала вођство током целог меча, а у првом сету су били концентрисанији и пецизнији у игри што им је донело психолошку предност за наставак утакмице.

Други сет је у почетку подсећао на први у коме је Словенија имала резултатску предност од старта, међутим Србија је направила отпор противницима и у завршници другог сета имала егал 23:23, међутим пад фокуса и непажњу у одбрани казнили су Словенци и стекли ненадокнадиву предност од два сета.

Трећи сет текао је рутински, као уосталом и већи део дуела. Словенија је напада, Србија се лоше бранила и крајњи билас на рачун Словенаца била је победа у три сета.

Најефикаснији у селекцији Србије био је Миран Kујунџић са 15 поена, док је Дражен Лубурић забележио 13. У репрезентацији Словеније најбољи је био Рок Можич са 14 поена, док је Јан Kозамерник додао 13.

Србија је и пре овог дуела изгубила прилику да се кроз квалификациони турнир у Јапану домогне Олимпијских игара, будући да се није нашла међу две првопласиране селекције у Групи Б.

Олимпијску визу Србија ће тражити у Лиги нација 2024. године, што значи да ће ФИВБ ранг-листа одлучити наредног јуна последње учеснике Олимпијских игара.

Србија се тренутно налази на деветом месту на ранг-листи, што значи да заузима пето, последње место које води у Париз. Међутим, позиција "орлова" зависиће и од осталих мечева квалификационог турнира који се играју у Рио Де Жанеиру, а у оквиру Групе А.

Тренутно су пласман на Олимпијске игре оствариле су селекције САД, Јапана, Пољске и Немачке. Још две репрезентације ће се пласирати на крају квалификационих турнира.

Олимпијске игре биће одигране од 26. јула до 11. августа наредне године у Паризу.  Олимпијске игре биће одигране од 26. јула до 11. августа наредне године у Паризу.

8. Мексико 0

Крај меча, Србија - Словенија 0:3 (22:25, 23:25, 21:25)

Словенија је савладала Србију у последњем колу квалификација за Олимпијске игре.

Завршница трећег сета, 20:14

Словенци су направили серију од три поена између два тајм-аута селектора Србије.

Игра "орлова" делује веома лоше и неорганизовано, без обзира на неспоран квалитет Словеније.

Србија константно на три поена заостатка, 17:14

Србија се налази константно на три поена заостатка, али не може додатно да се примакне Словенцима.

Словенија повећава разлику, 12:9

Одбојкаши Словенија повећавају разлику. Србија није направила помак у игри, док противници настављају да користе све грешке у организацији "орлова".

Словенци праве разлику, 8:6

Одбојкаши Србије су направили разлику од два поена. Словенци имају одличан сервис и много мање греше од "орлова".

Уједначен почетак трећег сета, 3:3

Почели су офанзивно одбојкаши Србије. За сада је нерешен резултат, али сервиси и даље не функционишу баш најбоље.

Почео је трећи сет

Крај другог сета, Србија - Словенија 0:2 (22:25, 23:25)

Словенија је освојила други сет и налази се на корак до тријумфа.

Србија је покушала у завршници да парира противницима, али није успела у намери да изједначи резултат у сетовима.

Кујунџић и Лубурић су најефикаснији играчи Србије са по девет поена.

Изблокиран Лубурић, 24:23

Лубурића је сачекао тројни блок Словенаца и није успео да донесе предност и сет лопту Србији. Уместо тога, Словенци имају сервис који може окончати други сет у њихову корист.

Сервис грешка Атанасијевића, 23:22

Направио је Атанасијевић сервис грешку. Словенци имају поен предности.

Грешка Словенаца, 23:23

Изједначење, 22:22

Ново изједначење у другом сету. Неизвесна завршница.

Србија на минус један, 21:20

Деловало је да ће Словенци имати мирну завршницу другог сета, али је поен Милорада Капура утицао на расположење српских одбојкаша који имају егал са Словенцима у завршници другог сета.

Најбољи поен на мечу, либеро Капур освојио битан поен, 20:18

Велика борба се одиграла при 18. поену Србије у другом сету. Либеро Капур је био најпожртвованији, два пута је успео да упасиви нападе Словеније, а затим прстима пребацио лопту у небрањени део терена и освојио значајан поен за свој тим.

Делује да овај поен може да размрда успаване одбојкаше Србије.

Реприза првог сета, 20:15

Словенија константно има велику предност над Србијом, која је осим на почетку меча и другог сета, само једном имала нерешен резултата.

Словенија користи све недостатке Србије, које изабраници Игора Колаковића не могу да прикрију.

Промена ритма Словеније, 18:15

Словенија делује незаустављиво. Имала је Србија нерешен резултат 14:14, али су Словенци освојили два узастопна поена и сломили отпор противника.

Напад Словеније је најјаче оружје на овом мечу. Србија се одупире, али интензитет игре је на ниском новиу, јер у важним тренуцима изабраници селектора Колаковића не организују ефикасне нападе, већ дозвољавају противницима иницијативу.

Изјеначење, 14:14

Селектор Словеније је затражио тајм-аут, заказао је напад Словенаца, а Србија је побољшала игру у нападу и стигла до изједначења.

Бољи напади Србије, 13:12

Одлична игра Србије доноси резултатски егал. Консолидована одбрана и енергични напади доносе бенефит.

Србија пружа отпор Словенији, 11:9

Србија је побољшала одбрану захваљујући грешкама Словеније која је успорила ритам игре у другом сету.

Словенија опет прави разлику, 7:4

Деконцентрисана игра Србије, с времена на време догоди се добар потез, односно акција "орлова", али углавном Словенија има иницијативу и боља решења у нападу.

Напад и одбрана Србије веома лоше функционишу.

Уједначен почетак другог сета, 3:3

Словенци су направили две сервис грешке и није било много игре у уводним минутима другог сета.

Почео је други сет

Словенија има први сервис.

Крај првог сета, Србија - Словенија, 0:1 (22:25)

Словенија је освојила први сет. Србију је лоше отварање коштало избугљеног сета. Словенија је константно била у предности.

Србија ће морати много боље да заигра у свим сегментима игре, пријему, одбрани, нападима и блоковима.

Најефикаснији у редовима Србије у првом сету био је Дражен Лубурић са шест поена.

Србија прилази на минус два, 23:21

Закомпликовали су одбојкаши Словеније расплет првог сета. Имали су велику предност, али је Србија стигла на два поена заостатка.

Серија Србије, 21:17

Србија је направила серију од три поена, међутим прекинули су низ Словенци сјаном одбраном.

Још увек није крај, одбојкаши Србије се труде, али не користе прилике из контранапада.

Велика разлика Словеније, 20:14

У финишу првог сета, Словенија има сигурну залиху поена и мирно очекују крај сета.

Словенија повећава разлику, 16:10

Словенија је повећала разлику, а селектор Србије је затражио тајм-аут. Чини се да су први сет Словенци решили у своју корист, питање је времена и резултатске разлике.

Словенија прецизна у игри, 14:10

У односу на меч против Америке, одбојкаши Србије су енергичнији, али им Словенци не дозвољавају резултатско изједначење. Словенија је стабилна, прецизна и концетрисана у игри.

Србија лоша у одбрани, 11:7

Сигурном игром Словенија одржава предност. Без великих проблема Словенци освајају поене, с друге стране одбрана Србије је лоше постављена и не успевају одбојкаши да се одбране.

Проблеми Србије на пријему, 7:3

Тајм-аут је затражио селектор Србије Игор Колаковић. "Орлови" су на почетку дуела практично поклиноли три поена Словенцима. Две грешке на сервису Ивовића и Лубурића, а између тога и лош смеч Марка Подрашчанина.

Словенци су организовали до сада само једну акцију. Сервисима су померили пријем и веома лако освајају поене, захваљујући грешкама Србије.

Словенија боље отворила дуел, 4:2

Словенија је боље отворила дуел, захвајући сервис грешкама Марка Ивовића и Дражена Лубурића.

Умор код играча обе селекције је видљив и приметан у игри.

Почео је меч

Први сервис у дворани Јојоги у Токију имаће селекција Србије. Марко Ивовић ће убацити лопту.

Интонирање химни

Почиње интонирање химни.

Представљање играча

У току је представљање одбојкаша Србије и Словеније, а потом ће уследити интонирање националних химни.

Састав Србије у квалификацијама за ОИ

Селектор репрезентације Србије Игор Колаковић повео је 14 одбојкаша који ће играти у квалификацијама за Олимпијске игре.

Техничари: Вук Тодоровић и Алекса Батак;

Коректори: Александар Атанасијевић и Дражен Лубурић;

Либера: Милорад Капур и Милош Крстески;

Блокери: Марко Подрашчанин, Петар Крсмановић, Немања Машуловић и Александар Недељковић;

Примачи: Урош Ковачевић, Марко Ивовић, Миран Кујунџић и Павле Перић.

Лига нација 2024. године нова нада

Преостала места за Олимпијске игре попуниће репрезентације по завршетку прелиминарне фазе Лиге нација 2024, што значи да ће ФИВБ ранг-листа одлучити наредног јуна последње учеснике Олимпијских игара.

Србија се тренутно налази на деветом месту на ранг-листи, што значи да заузима пето, последње место које води у Париз. У коначном пласману предност ће имати земље са континената који немају квалификоване репрезентације.

За Србију ће бити важно да јуна 2024. године у Лиги нација буде на високом играчком и организационом нивоу како би сачувала позицију и шансу да се нађе међу олимпијским учесницима.

Србија и Словенија у мечу без резултатског значаја

Поразом од Америке, Србија је дефинитивно изгубила прилику да се кроз квалификациони турнир у Јапану домогне Олимпијских игара, будући да се није нашла међу две првопласиране селекције у Групи Б.