Одбојкашице Србије победиле Јапан, САД ривал у Анкари

Женска одбојкашка репрезентација Србје савладала је Јапан 3:1 (22:25, 25:20, 25:19, 25:22) у последњој утакмици треће недеље А групе Лиге нација у Калгарију.

Још једну добру партију у Калгарију приказале су сениорке Србије и забележиле осму победу у Лиги нација. Против увек неугодног Јапана, Србија је изгубила први сет после изједначене игре до завршнице. Тада су Јапанке успеле да се одвоје резултатски и поведу са 1:0. Преостала три сета су припала изабраницама Данијелеа Сантарелија, које су у комбинованом саставу надвисиле Јапан и стигле до вредне победе.

Српски тим је раније обезбедио пласман на завршни турнир у Анкари, где ће у четвртфиналу играти против САД.

Американке су лигашки део завршиле на првој позицији, али је то место на жребу преузела Турска, као домаћин, па ће Србија као седмопласирана на мегдан олимпијским шампионкама.

Финални турнир одржава се од 13. до 17. јула.