Грбић: Очекивао сам овакву реакцију екипе

Селектор одбојкашке репрезентације Србије Никола Грбић рекао је да је очекивао реакцију екипе и победу над Канадом после јучерашњег пораза од Белгије.

"Да вечерас није било реакције, мало бих се забринуо. Очекивана реакција од екипе, не само као што је наша, већ сваког тима који један меч одигра испод свог преопзнатљивог нивоа. Ако бих смео да кажем, ово је била нека реакција поноса и ината", рекао је Грбић, а пренео је сајт Одбојкашког савза Србије.

Одбојкашка репрезентација Србије победила је Канаду са 3:1 (25:23, 25:21, 20:25 25:20), у трећем колу Групе Б првог викенда Светске лиге.

Селекција Николе Грбића јуче је у Новом саду поражена од Белгије максималним резултатом.

"Јучерашња утакмица је погрешан корак свих. То је меч у ком није било енергије и концентрације. Надам се научили лекцију и је нећемо поновити", казао је он.

Најефикаснији играч у данашњој победи над Канадом, Александар Атанасијевић рекао је да победа има велики значај у борби за фајнал-сикс.

"Знали смо да ће бити претешка утакмица. Данашња одбојка је таква да против сваког противника мораш да пружиш више од 100 одсто могућности. Канада је можда лошије рангирана од нас, али је одгирала фантастиачн меч. Ми смо им дозволили да се врате у меч грешкама у трећем сету, али смо на крају дошли до битне победе у борби за фајнал-сикс", рекао је Атанасијевић.

Број коментара 0

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

недеља, 01. март 2026.
15° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом