Читај ми!

Одбојкаши победили Италију, познати ривали на завршном турниру

Одбојкаши Србије савладали су Италију са 3:2 у последњем мечу трећег викенда Светске лиге, играном у Ирану. Изабраници Николе Грбића ће од 13. до 17. јула учествовати на завршном турниру у Кракову, а у групи К биће Пољска и Француска.

Србија је савладала Италију са 3:2 у сетовима (25:19, 25:18, 19:25, 22:25, 17:15) и тако забележила први победу овог викенда у Ирану, пошто је претходно поражена од домаћина и Аргентине.

Пред скоро 9.000 гледалаца нејфикаснији у српском тиму био је Урош Ковачевић са 19 поена, док су Дражен Лубурић и Срећко Лисинац освојили по 14.

Србија ће учествовати на завршном турниру од 13. до 17. јула у пољском Кракову, уз селекцију домаћина, Бразила, САД, Француске и Италије.

Познат састав група на завршном турниру

Одбојкашка репрезентација ће на финалном турниру Светске лиге играти у Групи К са Пољском и Француском, саопштио је Одбојкашки савез Србије.

Србија је, после три викенда, односно девет одиграних утакмица, заузела треће место на укупној табели прве дивизије Светске лиге.

У Групи Ј ће играти Бразил, САД и Италија.

Србија ће први меч у Кракову одиграти другог дана такмичења, 14. јула, против Пољске, док ће дан касније играти против Француске.

Пласман у полуфинале избориће по две селекције из обе групе.

Број коментара 1

Пошаљи коментар

Упутство

Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.

понедељак, 02. март 2026.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом