понедељак, 12.10.2015, 15:13 -> 18:48
Извор: Бета
Грбић: Озбиљно против Естоније
Никола Грбић уверен да одбојкаши Србије неће имати проблема против Естоније у осмини финала Европског првенства, уколико буду имали озбиљан приступ мечу и буду максимално концентрисани.
Селектор мушке одбојкашке репрезентације Србије Никола Грбић верује да уз озбиљан приступ и концентрацију његова екипа неће имати проблема да победи Естонију у осмини финала Европског првенства у Италији и Бугарској.
"Естонија има пар играча који су познати. Та екипа игра брзо, имају своје квалитете. Морамо да уђемо максимално у меч пошто нема слабих противника, поготово када уђете у нокаут фазу. Ако будемо играли онако како можемо, уз максималан приступ и концентрацију, мислим да неће бити проблема", рекао је Грбић, пренео је Одбојкашки савез Србије.
Одбојкаши Србије сутра од 17.30 у италијанском Бусто Арсицију играју против Естоније у осмини финала Европског првенства. Победник тог дуела играће у среду од 17.30 против Француске.
Репрезентативац Србије Александар Атанасијевић рекао је да Естонија има добру и уиграну екипу и да његов тим мора да буде опрезан јер нема право на грешку.
"У пријатељским утакмицама са Холандијом видели смо да Естонци играју сјајно, имају добру екипу, која је дуго заједно. Морамо да будемо максимално опрезни јер ако дође до опуштања десиће нам се као у првом колу против Словачке да победимо у пет сетова. Више немамо права на кикс, имамо довољно искуства да знамо да се такви мечеви добијају срцем, тактиком и техником, и сигуран сам да је то оно што ће нас красити до краја такмичења", рекао је он.
Атанасијевић је додао да не треба мислити о четвртфиналу, али да би волео да игра против Француске.
"Само мислимо о осмини финала. Али, ако хоћемо полуфинале морамо да победимо најјаче светске екипе. Можда је добро што је то Француска у четвртфиналу, остали смо им дужни у неким претходним утакмицама", рекао је Атанасијевић.
Одбојкаш Србије Никола Јововић рекао је да је његова екипа заслужила да се пласира у четвртфинале.
"Не сећам се када смо последњи пут играли против Естоније, садашња генерација им је боља од претходних, али нису оставили толико озбиљан траг у европској одбојци. Очекујем тешку утакмицу, осмина финала је, нема поправног. Биће сигурно нервозе, али надам се победи. Мислим да заслужујемо четвртфинале, а тамо је све могуће", рекао је Јововић.
Упутство
Коментари који садрже вређање, непристојан говор, непроверене оптужбе, расну и националну мржњу као и нетолеранцију било какве врсте неће бити објављени. Говор мржње је забрањен на овом порталу. Коментари се морају односити на тему чланка. Предност ће имати коментари граматички и правописно исправно написани. Коментаре писане великим словима нећемо објављивати. Задржавамо право избора и краћења коментара који ће бити објављени. Коментаре који се односе на уређивачку политику можете послати на адресу webdesk@rts.rs. Поља обележена звездицом обавезно попуните.
Број коментара 1
Пошаљи коментар