Читај ми!

Бостон декласирао Филаделфију, Севентисиксерсе чека напорна серија

Кошаркаши Бостон селтикса победили су Филаделфија севентисиксерсе резултатом 123:91 у првој утакмици прве рунде плеј-офа Источне конференције.

У центру пажње био је Џејсон Тејтум, који је у првом плеј-оф мечу након тешке повреде Ахилове тетиве забележио 25 поена, 11 скокова и седам асистенција.

Тејтум је већ у првом полувремену постигао 21 поен, показавши да се успешно вратио у форму после операције у мају прошле године.

Најефикаснији у редовима Бостона био је Џејлен Браун са 26 поена, док је Немијас Кета додао 13. Селтикси су током читавог сусрета контролисали игру, ни у једном тренутку нису били у заостатку, а у једном делу меча имали су и 35 поена предности.

Тренер домаћег тима Џо Мазула указао је поверење већем броју играча, па је прилику добило чак 12 кошаркаша, док је екипа погодила 16 шутева за три поена.

Са друге стране, Филаделфија је наступилила без повређеног Џоела Ембида, који се опоравља после операције слепог црева, а још није познато када ће се вратити на терен.

Најефикаснији код Филаделфије био је Тајриз Мекси са 21 поеном и осам асистенција, али је био под великим притиском одбране Бостона, која је успешно ограничила његов учинак. Пол Џорџ додао је 17 поена, док је Ви-Џеј Еџкомб постигао 13.

Кључна разлика направљена је већ у првом полувремену, које су Селтикси решили у своју корист резултатом 64:46, што је уједно и највећи заостатак Филаделфије против Бостона на полувремену у плеј-офу још од 1982. године.

Други меч се игра такође у Бостону, у ноћи између уторка и среде.

 

недеља, 19. април 2026.
14° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом