недеља, 14.12.2025, 07:13 -> 07:14
Извор: РТС
Звезда и Партизан се после евролигашког дербија враћају регионалним обавезама
Вечити ривали се враћају обавезама у АБА лиги. Црвена звезда ће од 19 часова дочекати екипу Спартака из Суботице у оквиру Групе Б, док ће Партизан у А Групи у Железнику гостовати код ФМП-а.
Коло су у петак отворили Мега и Задар. Српски представник је предвођен Асимом Ђуловићем који је постигао 34 поена после драме у финишу биo бољи од гостију 90:89.
Коло је обележио и повратак Бобана Марјановића у регионалну кошарку. Он је за 13 минута на паркету у поразу Илирије од Будућности 86:66 убацио шест поена и ухватио два скока.
Црвена Звезда и Партизан улазе у коло после вечитог дербија који јe преокретом и драмом у финишу припао црно-белима 79:76.
Спартак уме са Црвеном звездом
У "Арени" Црвена звезда и Спартак играју дуел за трећу позицију на табели, пошто и једни и други имају исти број победа и пораза.
И једна и друга екипа су у променљивој форми, па је тешко рећи ко је у бољој позицији.
Ако се гледају само међусобни сусрети Спартак је велики фаворит против Црвене звезде.
Тим из Суботице уписао је четири тријумфа у низу против Звезде.
Последњи меч одигран јер у "Дудовој шуми" у оквиру петог кола, а после неизвесне завршнице тријумфовао је домаћину 85:80.
У овом мечу се истакао Данило Николић са 21 поеном, Ханлан је додао 16, а Томпсон 14.
За црвено-беле се истакао Џеред Батлер са 16 поена.
Партизан велики фаворит против ФМП-а
Јасно је да црно-бели у Железник иду као велики фаворити.
Тренер Мирко Оцокољић успео је да подигне екипу после одласка Жељка обрадовића која је уписала три победе у низу.
ФМП је у претходном колу такође на домаћем паркету успео да прекине низ од два пораза победом над Сплитом 96:80.
Партизан је тренутно друга најбоља екипа у АБА лиги, пошто је кроз седам мечева претрпео само један пораз - од Дубаија у петом колу 82:70.
Што се међусобних дуела Партизана и ФМП-а тиче, тим из Железника није имао много победа над црно-белима.
У последњих 10 мечева, у девет су црно-бели били успешнији. Последњи дуел у трећем колу припао је Партизану после продужетка 109:103.
Двејн Вашингтон убацио је тада 31 поен, Бонга је додао 21, а Џонс и Маринковић 13. У екипи ФМП-а Барна је постигао 28.
Распоред и резултати 10. кола АБА лиге:
Петак:
Мега - Задар 90:89
Сплит - Игокеа 98:93
Субота:
Илирија - Будућност 66:86
Борац - Студентски центар 89:82
Цедевита Олимпија - КК Босна 89:73
Недеља:
Црвена звезда - Спартак Суботица 19.00
ФМП - Партизан 21.00
Коментари