Индијана изборила мајсторицу са Њујорком

Кошаркаши Индијана пејсерса савладали су на домаћем паркету Њујорк никсе 116:103 чиме су у серији изједначили на 3:3 и изборили седми, одлучујући дуел у полуфиналу Источне конференције.

Индијана наставља серију победа на домаћем паркету. Пејсерси скоро два месеца нису изгубили утакмицу код куће, а у плеј-офу имају скор 6:0.

Меч је одлучен у другој четвртини када је домаћи тим направио велику серију 17:2, преокренуо, преузео контролу над утакмицом и стечену предност успео да контролише до краја сусрета.

Никси се ипак нису предали. Најближи повратку у сусрет били су почетком другог полувремена, када су 10 поена заостатка које су имали после 24 минута смањили на пет.

Тројке Халибертона и Хембарда вратиле су Индијану на плус 11, а она више није дозволила ривалу да се приближи на једноцифрен заостатак.

Максимална предност домаћина била је 23 поена током последње деонице.

Паскал Сијакам је био најефикаснији у победничком тиму са 25 поена, Тарнер је додао 17, док су по 15 убацили Халибертон, Меконел и Хембард.

Џејлен Брансон је у екипи Никса постигао 31 поен, Мекбрајд је додао 20, а Дивинченцо 17.

Одлучујући меч два тима игра се у недељу од 21.30.