Монаку припала "клацкалица" са Фенербахчеом, Лојд преломио дуел

Кошаркаши Монака победом над Фенербахчеом 93:88 су изједначили плеј-оф серију Евролиге на 1-1.

Распуцани домаћини кренули су силовито са девет везаних поена на самом старту, стигавши до максималних 16 поена већ у осмом минуту (27:11).

После примљених 31 поена у првој деоници, изабраници Шарунаса Јасикевичијуса су стекли одбрану са врхунцем у трећој деоници током које су примили тек 11 поена. После 30 минута је Фенер имао предност 74:65. У наставку крећу велики проблеми у нападу за госте са тек једним кошем из игре и укупно пет поена за осам минута. Играчи Монака су у том интервалу убацили 19 поена.

Следи изузетно незвесна завршница са сменама вођства. Пресудила је храброст Џордана Лојда, који је погодио тројку за 93:88 на седам секунди до краја.

Донатас Мотејунас је био најефикаснији у саставу Саше Обрадовића са 18 поена. Лојд је забележио 15, а Ели Окобо 13 поена. Прва звезда тима Мајк Џејмс није био на свом поентерском нивоу са осам поена, али је допринео кроз седам скокова и седам асистенција.

Тајлер Дорси са 25 поена и Скоти Вилбекин са 23 поена били су далеко најрасположенији код тима из Истанбула.

Наредни дуел је у среду 1. маја од 19.45 часова у Истанбулу.