Кошаркашице Звезде у финалу КЛС-а после победе над Партизаном

Кошаркашице Црвене звезде пласирале су се у финале Кошаркашке лиге Србије пошто су у другом полуфиналном мечу надиграле Партизан 76:65.

Кошаркашице Звезде у финалу КЛС-а после победе над Партизаном Кошаркашице Звезде у финалу КЛС-а после победе над Партизаном

Кошаркашице Црвене звезде дозволиле су ривалкама свега три поена у трећој деоници када је направљено великих 17 поена предности пред почетак одлучујуће, четврте четвртине.

Партизан је у последњој деоници заиграо доста боље, његове кошаркашице су заиграле чвршћу одбрану, четири минута пре краја смањиле су заостатак на 11 поена, али нису имале снаге за више.

Као и у првом мечу, најефикаснија међу црвено-белима била је Кеј Ројстер, убацила је 23 поена уз 6 скокова, Невена Наумчев је додала 13, уз 6 асистенција.

Партизан су предводиле Марина Давинић са 19 поена и Имана Ћосовић са 17.

Друго полуфинале игра се у среду од 18 часова, када ће ЖКК Краљево дочекати Мегу која води са 1:0 победом у Београду 91:68.