Чикаго елиминисао Атланту из плеј-ина, добра партија Богдановића

Кошаркаши Чикаго булса победили су Атланта хоксе у плеј-ин мечу НБА лиге 131:116. Атланта је елиминисана, а Чикаго ће се против Мајамија борити за осму позицију Источне конференције. Капитен Србије Богдан Богдановић убацио је 21 поен.

Плејмејкер Чикаго булса Коби Вајт одиграо је утакмицу каријере постигавши 42 поена уз одличних 15 од 21 из игре.

Атланта је солидно отворила утакмицу, водила је првих неколико минута, а онда је Чикаго преузео предност и диктирао ритам током читавог остатка меча.

Булси су на полувреме отишли са шест поена предности, иако су почетком друге четвртине имали и плус 18.

Седам минута током трећег периода Хокси су играли кош за кош са Чикагом, прилазили на посед заостатка, након чега би домаћин враћао на два.

Висок ритам игре, и скраћена ротација нису им дозволили да наставе борбу, па је Чикаго поново преузео предност, па за мало више од пет минута са три поена предности дошао на 21 пред почетак четврте четвртине.

У одлучујућем периоду домаћи тим успешно је контролисао резултат и није дозволио никакву неизвесност у финишу утакмице.

Покретач Булса у крајем треће и почетком четврте четвртине био је Коби Вајт који је убацио 25 поена и који једва да је излазио из игре у овом периоду.

Поменути Коби Вајт дошао је до рекорда каријере убацивши 42 поена, 24 је додао Вучевић, 22 Дероузен, а 19 Досунму.

У Атланти најбољи је био Мари са 30 поена, Капела и Јанг убацили су по 22, а Богдановић је допринео са 21. поеном.

Хокси су завршили учешће у лиги за ову сезону, док ће се Чикаго против Мајамија борити за осму позицију.