Денвер поразом од Сан Антонија пао с првог места на Западу, Вембањама за три минута постигао 17 поена

Кошаркаши Сан Антонио спарса савладали су Денвер нагетсе 121:120 у претпоследњем колу основног дела НБА лиге. Овим поразом Нагетси су пали са првог места на табели Западне конференције.

Денвер је недавним тријумфом против Минесоте успео да у директном окршају дође до лидерске позиције на Западу, међутим поразом од последњепласираног Сан Антонија, Нагетси су испустили прво место.

Денвер је почетком треће четвртине имао чак 23 поена предности у односу на Спарсе - 78:55, а потом су доживели велики пад у игри што се одразило и на крајњи резултат.

Виктор Вембањама је водио Сан Антонио до преокрета, Француз је дуел окончао са 34 поена, 12 скокова и пет асистенција. Средином треће четвртине Вембањама је постигао 17 поена за свега три минута.

Међутим, упркос сјајном Вембањамином издању, Денвер је почетком последње четвртине имао 17 поена предности - 107:90, али су Спарси смањивали разлику, серијом од 14:2 дошли су надомак изједначења.

У једном од последњих напада Девонте Грејам је на само 0.9 секунди до краја погодио флоутер и донео тријумф Спарсима.

Џамал ​​Мареј је утакмицу окончао са 35 поена, а Никола Јокић је додао 22 поена, 12 скокова и седам асистенција за Денвер.

Лош резултат Денвера искористила је Оклахома. Тандери су на свом терену савладали Милвоки, који су наступали без повређеног Јаниса Адетокунба - 125:107.

У последњем колу основног дела НБА лиге Денвер ће играти против Мемфиса, а Сан Антонио ће се састати са Детроитом.