Звезда победом против Сплита обезбедила плеј-оф за Студентски центар

Кошаркаши Црвене звезде убедљиво су савладали екипу Сплита резултатом 92:73 у утакмици последњег 26. кола АБА лиге.

Утакмицу су екипе започеле погоцима са дистанце са обе стране, а након уводне предности Сплита који је имао 9:6, домаћин више није водио на утакмици.

Црвено-бели су на предност домаћина узвратили великом серијом 17:2. Опуштање услед великог вођства хрватски представник казнио је изједначењем у другој четвртини.

Звезда је после тога поново заиграла добро, и на полувреме отишла са 12 поена вишка.

У наставку меча, гости из Београда рутински су одржавали стечену предност.

Ривал Звезди која има скор 22-4 у плеј-офу биће Срудентски центар. Сплит је сезону завршио на деветом месту са учинком 11-15.

Звезду је предводио Немања Недовић са 19 поена, Џавонте Смарт постигао је 13, Јаго дос Сантос 12, а Лука Митровић 10 поена.

За Сплићане Луис Саливен убацио је 21 поен.

Треј Томпкинс је дебитовао за црвено-беле, а меч је завршио са четири постигнута поена.