Панатинаикос у гостима надиграо екипу Бајерна, италијански дерби припао Олимпији

Кошаркаши Панатинаикоса победили су у Минхену екипу Бајерна 82:75 у утакмици 33. кола Евролиге. Олимпија је у Милану била боља од Виртуса са убедљивих 90:7.5.

Екипа Бајерна је добро ушла у меч, шутевима за три поена успели су да поведу и после прве деонице имају пет поена предности.

Панатинаикос је већ у наредној четвртини заиграо доста боље, зауставили су шут ривала, почели да погађају своје шутеве са дистанце, што им је после 20 минута игре донело резултат 40:36.

Преостала два периода екипа из Атине одржавала је стечену предност и лако ставила тачку на меч.

У победничком тиму највише се истакао Кендрик Нан са 17 убачених поена уз четири скока и четири асистенције, Хуанчо Ернангомез је допринео са 14, Лесор је додао 13, а Слукас 12 поена.

Најефикаснији у екипи Бајерна био је Ник Вејлер - Баб са 15 поена, Ибака је додао 14, а Болмаро и Лучић са по 11.

Милано бољи од Виртуса

Олимпија је водила од првог до последњег минута, с тим што је Виртус у игри био до половине другог дела када је екипа Етореа Месине успела да стекне значајну резултатску предност.

Домаћи тим имао је максималних 24 у једном тренутку током трећег периода, али је Виртус успео да смањи заостатак. Тим из Болоње је поразом пао на девето место.

Никола Миротић убацио је 18 поена уз 11 скокова, Тонут је додао 15, Мели је допринео са 13, а Шавон Шилдс са 11.

У Виртусу, Шенгелија је постигао 21 поен, Белинели је екипи помогао са 13.