Мицић и Покушевски немоћни против силног Бостона, Букер бројао до 52 у победи Финикса

Кошаркаши Шарлот хорнетса поражени су од Бостон селтикса резултатом 118:104 у свом 75. мечу у сезони.

Пружили су Хорнетси добар отпор у првом полувремену, али је Бостон у трећој четвртини преломио меч и дошао до 58. победе у сезони.

Најефикаснији играч Шарлота био је Мајлс Бриџис са 26 поена и 11 скокова.

Василије Мицић је за 37 минута на паркету постигао 13 поена, забележивши два скока, али и девет асистенција, док је Алексеј Покушевски за 16 минута убацио три поена, поделио две асистенције и ухватио четири скока.

Селтиксе су предводили Џејсон Тејтум и Сем Хаузер са по 25 поена.

Шарлот наредни меч игра у ноћи између среде и четвртка против Портланда.

Букер водио Финикс до победе

Финикс санси су у веома важном мечу за расплет борбе за плеј-оф на Западу победили Њу Орлеанс пеликансе резултатом 124:111.

Најбољи актер меча био је Девин Букер који је постигао чак 52 поена.

Кевин Дурент је додао 20, док је Јусуф Нуркић уз 19 поена забележио и 19 скокова.

Најефикаснији у редовима Пеликанса био је Зајон Вилијамсон са 30 поена.