Мицић и Покушевски двоцифрени, Шарлот прекинуо губитнички низ

Шарлот хорнетси победили су Кливленд кавалирсе 118:111 у утакмици регуларног дела НБА лиге. Василије Мицић и Алексеј Покушевски са двоцифреним учинцима завршили су меч.

Хорнетси су прекинули низ од пет узастопних пораза, али им победа не доноси много сем чињенице да сада готово сигурно неће бити на последњој позицији на табели Источне конференције.

Утакмица је кренула лоше по домаћу екипу. Кливленд је по завршетку првог периода имао озбиљних 14 поена предности, али је квалитет његове игре у другој четвртини значајно стагнирао.

Шарлот је то искористио да погоди осам од осам шутева за два поена, дође до поравнања и предности коју ипак није успео да сачува на полувремену, па је после две четвртине резултат био 70:69 у корист Кливленда.

Домаћа екипа је наставила са добром игром и после велике паузе, па је у трећем периоду константно водила са пет поена предности.

Средином последње четвртине, Кавалирси су поново дошли до вођства, имали су предност пет минута, али су Хорнетси успели да преокрену и на крају тријумфују.

Најзаслужнији за победу домаће екипе био је Милер са 31 поеном, Бриџес и Ман су додали по 17, а Вилијамс 16 поена.

Мицић је на паркету провео 34 минута, а меч је завршио са 11 поена и 12 асистенција. Алексеј Покушевски се на паркету задржао 22 минута која је искористио на прави начин јер је шутирао 4/4 из игре, а уписао је 10 поена уз седам скокова.