Далас са сјајним Дончићем савладао Сакраменто

Кошаркаши Далас маверикса савладали су Сакраменто кингсе 132:96. Словенац Лука Дончић постигао је 28 поена, 11 скокова и шест асистенција.

Лука Дончић je постигао 26 од укупно 28 поена у првом полувремену. Маверикси су дошли до петог узастопног тријумфа и и заузимају шесто место на табели Западне конференције са скором од 43 победа и 29 пораза, а имају победу више од Кингса.

Почетак дуела протекао је у равноправној борби, а Далас је на почетку друге четвртине стекао предност коју како се испоставило Сакраменто није успео да изједначи. У трећој деоници Маверикси су стигли и до двоцифрене разлике што је допринело растерећенијој игри и убедљивом тријумфу.

Кајри Ирвинг је меч завршио са 24 поена и осам асистенција, а Тим Хардавеј је са клупе додао 22 поена и шест асистенција.

Де'Арон Фокс је предводио Кингсе са 18 поена, али је имао лош шут из игре 6/18. Киган Мари је додао 17.

Домантас Сабонис је постигао 12 поена, 11 скокова и девет асистенција и стигао је до 55. дабл-дабл учинка, чиме се изједначио по броју двоцифреног двоструког учинка са Џеријем Лукасом који има најдужи низ у историји Сакрамента.

У наредном колу Далас ће гостовати код Сакрамента.