Мегино изненађење у "Арени", Звезди прекинут низ победа у АБА лиги

Кошаркаши Меге савладали су Црвену звезду 89:83 у мечу 24. АБА лиге.

Прва победа Меге над Црвеном звездом у међусобним сусретима у АБА лиги.

Састав Марка Бараћа пружио је све од себе да буде конкурентан ривал лидеру АБА лиге. Гости су серијом од 11 неодговорених поена дошли до предности од девет поена плуса (24:15).

Звезда je узвратила у другом деоници, преокренувши резултат на своју страну уз предност на полувремену 48:41. Вођство домаћина у "Штарк арени" расло је до максималних плус 11, пре свеега захваљујући расположеном Немањи Недовићу и одличном Адаму Ханги.

Храбри Мегини момци су новом серијом 13:2 да преокрену резултат и дођу опет до предности. Звезда није постигла кош од резултата 80:80 на три минута до краја. Гости су са девет поена у низу "закључали" тријумф у "Арени".

Адам Ханга је одиграо можда поентерски и најбољи меч у Звезди са 22 поена. Немања Недовић га је пратио са 16 поена, нико од остатка црвено-белих није завршио као двоцифрен.

Са друге стране, Мега је имала шесторицу двоцифрених: Миљеновић 18, Јелавић 16, Плавшић 16 (12 скокова), Ђуришић 14, Јовић и Иљасоглу по 10 поена.

Пети тријумф заредом за екипу Меге, која је сад на 14-10. Црвена звезда је још увек неометано прва са 20-4.

Саставу Јаниса Сферопулоса следи гостовање код Реал Мадрида у Евролиги, па нови меч код куће у АБА лиги против СЦ Дербија. Мега дочекује Сплит у 25. колу АБА лиге.