Лејкерси у мечу без одбрана савладали Индијану

Кошаркаши Лос Анђелес лејкерса победили су на свом паркету Индијана пејсерсе са 150:145 у утакмици регуларног дела НБА лиге. Милвоки бакси победили су Оклахому са 118:93, док је Минесота надиграла Голден Стејт са 114:110.

Лејкерси су уписали трећу победу у низу, а на мечу је постигнут велики број поена чак и за НБА лигу.

Обе екипе успеле су да победе по две четвртине, али је тим који води Дервин Хем био успешнији у коначном збиру поена.

Индијана је водила после прве деонице са 36:30, али је онда уследио период игре у којем су Лејкерси доминирали. Тим из Лос Анђелеса отишао је на полувреме са предношћу од 72:68, а онда су у трећем периоду заиграли најбоље што могу и у последњу деоницу ушли са великих 17 поена предности.

Индијана је у последњој деоници успела да смањи предност, приђе на пет поена заостатка, али не и да у потпуности угрози победу домаћина.

Најефикаснији у редовима екипе из Лос Анђелеса био је Ентони Дејвис са 36 поена и 16 скокова, Џејмс и Динвиди додали су по 26, а Остин Ривс 25 поена.

У екипи Индијане Паскал Сијакам је такође постигао 36 поена, Мајлс Тарнер је додао 20, Меконел је допринео са 17, Нембард са 15, а Мекдеморт са 14 поена.