Копривица предводио Партизан до победе против Студентског центра

Кошаркаши Партизана савладали су Студентски центар резултатом 84:78 у мечу 24. кола АБА лиге.

Партизан је након доста муке и преокрета у другом полувремену успео да забележи победу и изједначи се са екипом Будућности по броју победа на другом месту.

Студентски центар је током већег дела првог полувремена био у вођству, које је у одређеним тренуцима износило и девет поена.

Покушао је Жељко Обрадовић да што је више могуће одмори носиоце игре и пружи шансу играчима са мањом минутажом, али се то итетако одразило на резултат.

Веома лошу одбрану су играли црно-бели, нарочито у првој четвртини и дозволили домаћима да стекну значајнију предност.

Обри Докинс је од самог старта показао да ће представљати највећи проблем за играче Партизана, који су ослабљени неиграњем Алексе Аврамовића имали великих дефанзивних проблема.

Расположених појединаца у нападу није било, али је Партизан нешто озбиљнијим приступом успео да се врати у игру до краја полувремена.

У трећој деоници је Партизан успео да преокрене резултат, највише захваљујући Балши Копривици за ког центри домаћих нису имали решење. Осим карактеристичних погодака унутар рекета, показао је Партизанов центар и завидну прецизност са полудистанце и покренуо свој тим.

Докинс је успевао да одржи црногорску екипу у утакмици све до завршнице треће четвртине када се и Кевин Пантер поентерски укључио у меч и донео превагу у корист Партизана.

До краја меча спрски представник је рутински привео меч крају и дошао до важне победе у борби за друго место.

Осим поменутог двојца, истакао се си Џејмс Нанели који је још једном потврдио да се налази у веома доброј форми, што ће црно-белима бити од великог значаја у завршници сезоне.

Најефикаснији играч меча био је Докинс са 21 поеном, док је Копривица утакмицу завршио са 20 поена и осам скокова. Нанели је додао 17, а Пантер 16 поена.

Партизан наредни меч игра у гостима против Будућности, док ће Студентски центар гостовати Црвеној звезди.