Јовићевих 10 поена у поразу Мајамија од Њу Орлеанса

Српски кошаркаш Никола Јовић постигао је 10 поена за Мајами у поразу на свом терену од Њу Орлеанса 111:88.

Њу Орлеанс је уписао 43. тријумф у НБА лиги и тренутно заузима пето место на Западу, док је Мајами осми на Истоку са 38 победа и 32 пораза.

Кошаркаши Мајамија су добро отворили дуел, лако су дошли до двоцифрене предности 14:2, али је потом уследио лош период игре у коме су гости смањили заостатак, те је на крају прве деонице резултат био Мајами био у заостатку од пола коша 21:20.

Друга четвртина је у потпуности припала Њу Орлеансу. Мајами није успео резултатски да преокрене меч, иако је било назнака у трећој деоници, ипак су гости сачували предност и касније рутински меч привели крају.

Никола Јовић је постигао 10 поена, једну асистенцију и један скок за безмало 19 минута на паркету. Шутирао је 4/9 из игре, пет пута је пробао да постигне тројку, а два пута је био прецизан.

Најефикаснији у пораженом тиму био је Џими Батлер са 17 поена, пет асистенција и четири скока, док је најбољи играч меча био Си Џеј Меколум из Њу Орлеанса са 30 поена, седам асистенција и пет скокова.

Мајами ће у наредном колу играти против Кливленда, док ће се Њу Орлеанс састати са Пистонсима у Детроиту.