Ефес лако са Олимпијакосом, Макаби после преокрета бољи од Асвела

Кошаркаши Анадолу Ефеса савладали су екипу Олимпијакоса са 85:72, у оквиру 30. кола Евролиге. Кошаркаши Макабија из Тел Авива победили су у дворани "Александар Николић" екипу Асвела 98:90.

Ефес је овом победом продужио наде за пласман у плеј-ин и плеј-оф такмичења.

Турски представник је водио од првог до последњег минута, а најближе што су црвено-бели успели да приђу је један поен заостатка, и то средином друге четвртине. У наставку је варирала предност домаћих, која је на крају била и двоцифрена.

Најефикаснији на мечу био је Питерс са 19 поена, а пратио га је Фал са 14. На другој страни, у тиму Ефеса најрасположенији је био Клајбурн са 14 поена, док су по 13 постигли Ларкин и Вилис.

Макаби у Београду бољи од Олимпијакоса

Француски представник ваљано је намучио екипу Одеда Каташа. Водили су током већег дела меча, на полувреме су отишли са предношћу 49:47, а са предношћу су успели да уђу и у последњи период.

Тада је уследила неизвесна завршница, у којој је Макаби подигао ритам, као против Жалгириса, такође у "Пиониру".

На четири минута до краја, "понос Израела" успео је да преокрене,заигравши најбоље када је било најпотребније.

После драме у завршници у којој се играло поен за поен, Макаби је одржао предност и остварио важну победу.

До победе су их предводили Вејд Болдвин са 30 поена, пет скокова и 10 асистенција, Колсон са 23 и Нибо са 18 поена и 11 скокова.

Код Асвела су се са по 18 поеан истакли Де Коло са и Фал који је додао и 11 скоков и Ли са по 17 поена.

Aлба намучила Реал

Кошаркаши Албе намучили су на домаћем паркету екипу Реала, али су на крају ипак поражени 79:86.

Домаћин је водио на почетку утакмице, на крају прве четвртине имали су великих 26:16, али је Реал брзо ухватио ритам и преокренуо 30:28, дозволивши домаћину свега два поена за скоро пет минута игре.

Алба је успела да у последњој четвртини дође до поравнања на 69:69, али за више од тога није имала снаге.

Најефикаснији у домаћим редовима били су Томас са 16 и Тиман са 14 поена, док је у тиму Реала Хезоња убацио 22, а пратио га је Јабуселе са 17 поена.

1. Реал Мадрид 24-6
2. Барселона 20-9
3. Монако 19-10
4. Панатинаикос 18-11
5. Фенербахче 18-11
6. Олимпијакос 18-12
7. Виртус 17-13
8. Макаби 17-13