Апсурдне бројке Виктора Вембањаме у тријумфу Спарса над Нетсима

Сан Антонио спарси су славили над Бруклин нетсима 122:115 после продужетка на свом терену. меч је обележио Викот Вембањама са 33 поена, 15 скокова, седам асистенција и седам блокада.

Прошло је 30 година од последњег кватрипл-дабла у НБА лиги, а Виктор Вембањама је у слављу Спарса био надомак тог невероватног учинка.

Гости из Бруклина су имали константно вођство уз повремене повратке Спарса. На три минута до краја и 107:101 за госте, следи серија Сан Антонија од девет поена за 110:107. Дуел у продужетак одводи Денис Шредер тројком на 17 секунди до краја.

Спарси опет препуштају ривалу предност до последња два минута, кад следи нови низ за прелазак у плус, затим и победу.

Вембањама је на крају завршио са 33 поена, 15 скокова, седам асистенција и седам блокада. Девин Васел са 25 поена и Келдон Џонсон са 24 поена су га пратили.

Кем Томас је био први стрелац Бруклина на мечу са 31 поеном.

Бруклин је уписао трећи пораз у низу и налазе се на 11. месту Истока са 26-42. Спарси су на дну Запада са тек 15 победа.