Јокић скроман, али ипак бољи у НБА дуелу двојице Никола

Кошаркаши Денвера победили су на гостовању екипу Мајамија резултатом 100:88. У НБА дуелу двојице српских кошаркаша и двојице Никола, Јокић је постигао 12, а Јовић три поена.

Денвер је у Мајамију нанизао четврти тријумф у НБА лиги којим је сачувао лидерску позицију на табели Западне конференције, док је екипа Хита серију пораза продужила такође на четири и тренутно је на осмом месту које на Истоку води у плеј-ин.

Нагетси су већ у првом периоду стекли 13 поена предности, Мајами је почетком треће четвртине анулирао заостатак и у неколико наврата прешао у благо вођство, не веће од четири поена, али је Денвер био доминантан у последњих 12 минута (28:17) током којих је осигурао тријумф.

У првим петоркама обе екипе био је по један Србин и по један Никола, обојица некадашњи играчи београдске Меге - Јокић у Денверу, а Јовић у Мајамију.

Иако није био уобичајено инспирисан, Јокић је меч завршио са 12 постигнутих поена, наспрам Јовићева три.

За 37,5 минута на паркету, Сомборац је само осам пута шутнуо на кош и пет пута погодио - све за два поена. Убацио је и два слободна бацања из три покушаја, уписао је 14 скокова и шест асистенција.

Никола Јовић је играо 15,5 минута, убацио је једну тројку из укупно три шута из игре, ухватио је једну лопту и поделио асистенцију.

Најефикаснији у победничком тиму био је Мајкл Портер Џуниор са 25 постигнутих поена, уз седам скокова (5/9 за три). Арон Гордон је убацио 16, а Џамал Мари 14 поена.

Међу играчима Мајамија истакао се Бем Адебајо који је постигао 17 поена и ухватио 13 лопти. Пратио га је Џими Батлер са 15, док је Тери Розир уписао 14 поена.