Шарлот прекинуо низ пораза - дабл-дабл Мицића, Покушевски без промашаја

Кошаркаши Шарлота победили су на вом терену екипу Бруклина резултатом 110:99 у НБА лиги уз дабл-дабл учинак репрезентативца Србије Василија Мицића и седам поена Алексеја Покушевског.

Шарлот је тријумфом над Бруклином прекинуо низ од шест пораза у НБА лиги, што га неће много приближити месту које води у плеј-ин Источне конференције.

Гости су боље отворили меч, рано су стекли 12 поена предности (16:28), али је Шарлот у другом периоду преузео вођство, умакао је до полувремена на плус 11 (63:52) и успешно чувао залигу у другом делу игре.

Репрезентативац Србије Василије Мицић забележио је дабл-дабл учинак у победи свог тима. На паркету је провео 31 минут, а меч је завршио са 12 поена и 10 асистенција, од којих је једна атрактивна била за тројку из угла другог Србина у дресу Шарлота - Алексеја Покушевског.

Некадашњи играч Олимпијакоса био је на терену скоро осам минута током којих није имао промашај. Погодио је из игре два шута из исто толико покушаја (1/1 за три поена), као и два слободна бацања, што је било довољно за седам поена у статистици коју је допунио и са два скока.

Мицића је шут нешто слабије служио - 5/13 из игре, од тога скромних 1/5 за три поена.

Није српски плејмејкер једини играч Шарлота који је уписао дабл-дабл учинак. Центар са Јамајке Ник Ричардс постигао је 15 поена и ухватио 11 лопти.

Ипак, најефикаснији у победничкој екипи били су Мајлс Бриџис са 24 и Брендон Милер са 23 поена. Некадашњи кошаркаш Партизана Давис Бертанс убацио је 11 поена (3/6 за три поена).

Код гостију се истакао Кам Томас који је постигао 31 поен, док је Ник Клекстон две колоне попунио двоцифреним бројевима - 14 поена, 10 скокова.